support
Obsługa klienta (WhatsApp): +48 799 799 798 [email protected]
Język:
pl
Strefa Biznesowa
Czym są obróbki?
Co to jest “kapinos”?

„Kapinos” to nic innego jak nacięcie wykonane w dolnej części parapetu i pełniące funkcję łamacza kropli.

To proste, ale pomysłowe rozwiązanie uniemożliwia przepływ wody spod parapetu na przylegającą ścianę, co zapobiega powstawaniu nieestetycznych plam wilgoci, a tym samym tworzeniu się pleśni i zabrudzeń.

„Kapinos” jest cofnięty w stosunku do krawędzi pionowej, czyli zewnętrznego punktu.

risposta

Nasze łamacze kropli mają grubość 9 mm i głębokość 5 mm, co pozwala na szybki odpływ wody nawet przy obfitych opadach deszczu.

Kiedy wybrać łamacz kropli podczas etapu zakupu parapetu okiennego?

Wybór łamacza kropli powinien być dokonywany, gdy parapet, który chcesz zakupić, ma być umieszczony na zewnątrz, co sprawia, że ​​wybór tej obróbki staje się zbędny dla wszystkich zewnętrznych parapetów.

Odkryj wszystkie nasze parapety wykonane z granitów i naturalnych kamieni.

Przedni brzeg z fazką

Przez obróbkę widocznej krawędzi frontowej rozumie się, że przednia część cięcia (krawędź) przyszłego parapetu jest widoczna i wymaga odpowiedniego wykończenia. Na krawędzi wykonuje się fazę zarówno na górnej, jak i dolnej części, o kącie 45 stopni i długości około 2 mm.

risposta

Następnie, aby zapobiec temu, że obszar między dwoma fazami pozostanie nie obrobiony, jest polerowany (w przypadku wyboru gładkiej powierzchni) lub szlifowany (matowy).

To pozwala uzyskać estetycznie piękniejszą krawędź i jednocześnie ułatwia jej czyszczenie.

Zdecydowanie zalecamy wybór tego rodzaju obróbki dla każdego rodzaju parapetu okiennego, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego, aby otrzymać produkt na zamówienie wykonany zgodnie z projektem.

Czym są “wykończenia boczne widocznej części”?

Jeśli spojrzymy na położony parapet, zauważymy, że wystaje względem ściany o pięć centymetrów.

Część pionowa, znajdująca się na skrajnych prawym i lewym końcu, wystająca względem ściany, to jest to, co nazywamy 'wykończenie boczne, widocznej części parapetu’.

risposta

Dla tej części, aby nasz parapet był perfekcyjnie wykończony, musimy przeprowadzić tę samą obróbkę, co dla widocznej krawędzi, którą wykonaliśmy na przednim brzegu.

Wybierzemy zatem 'obróbki’ w menu za każdym razem, gdy nasz parapet wystaje względem ściany. Tylko w rzadkich przypadkach, czyli gdy parapet jest równy ze ścianą, nie trzeba wybierać opcji obróbki.

Co oznacza “obrobiony bok”?
risposta

Terminem “obrobiony bok” rozumiemy, że jeden lub oba krótkie boki są widoczne i zatem muszą zostać odpowiednio wykończone.

W przypadku parapetu, można również wybrać opcję kapinosa na widocznej stronie.

Co oznacza “widoczna krawędź”?

W przypadku podnoszonej części blatów kuchennych, termin 'costa a vista’ oznacza, że jeden (lub więcej) z „wolnych” boków (które nie spoczywają na blacie kuchennym) jest widoczny i zatem musi zostać odpowiednio wykończony zgodnie z wybranymi konfiguracjami (zaokrąglenia, wykończenia).

Co oznacza “otwór gniazda elektrycznego”?
risposta

To jest surowe wycięcie, które umożliwia instalację gniazdka elektrycznego.

Co to są “otwory na kuchenki/zlewozmywaki nadblatowe/umywalki zlicowane/umywalki podblatowe”?

Otwory na kuchenki/zlewozmywaki to obróbki, które można zastosować na blacie kuchennym/łazienkowym. Istnieje wiele różnych typów:

  • Otwór nadblatowy: to surowe wycięcie, które pozostawia miejsce na zamocowanie płyty kuchennej.
risposta
  • Otwór zlicowany: to 'podwójne’ wycięcie, które pozostawia rowek, umożliwiając zastosowanie płyty indukcyjnej na 'podparcie’, na tym samym poziomie co blat kuchenny.
risposta
  •  Otwór podblatowy: to specjalne wycięcie do zamocowania umywalki. W cenie zawarte są tuleje do mocowania pod blatem.
risposta
Co oznacza “cięcie ukośne”?

“Cięcie ukośne” oznacza, że potrzebne wycięcie nie jest prostopadłe do boków, ale jest ukośne. A i B wskazują, z którego boku jest wykonywane to wycięcie .

risposta

Zapisz się do newslettera

Natychmiast dla Ciebie 5% zniżki na pierwsze zamówienie 😉