support
Obsługa klienta (WhatsApp): +48 799 799 798 [email protected]
Język:
pl
Strefa Biznesowa
Jak mierzyć wartość progową?

Pierwszą wskazówką jest poproszenie osoby, która będzie montować sam próg, tj. firmy wykonującej dla Ciebie prace remontowe lub murarza, o wykonanie pomiarów. Umożliwi to zamówienie progu na zamówienie z pewnością, że pobrane dane są prawidłowe pod względem wysokości, długości i szerokości.

Jeśli natomiast chcesz wykonać pomiary samodzielnie, weź pod uwagę następujące zmienne:

PROGI ZEWNĘTRZNE:

Długość parapetu zewnętrznego określa się biorąc pod uwagę, że powinien on znajdować się poniżej ramy okna i w miarę możliwości powinien być wysunięty około 3 cm na stronę poza ramę okna.

W niektórych przypadkach, gdy nie jest możliwe wykonanie parapetu szerszego niż rama okna ze względu na trudności z przebiciem się przez betonowe ściany, istnieje możliwość wykonania wcięcia w parapecie, które pozostawia widoczną przednią część o wymagane 3 cm, skracając niewidoczną część, a tym samym ułatwiając wstawianie.

Z drugiej strony, szerokość progu zewnętrznego (krótszy bok) zaczyna się kilka cm (zwykle 3 cm) poza okładziną zewnętrzną i kończy się kilka cm wewnątrz ościeżnicy, pozostawiając próg widoczny również od wewnątrz, inne orientacyjne szczegóły tylko od wewnątrz, lub częściej kończy się poniżej grubości drzwi. W tym ostatnim przypadku próg nie będzie widoczny od wewnątrz, chyba że drzwi zostaną otwarte.

PROGI WEWNĘTRZNE:

Długość (długi bok) progu wewnętrznego jest również obliczana poprzez umieszczenie go kilka cm poniżej ościeżnicy drzwi, na której spoczywa. Jak wspomniano powyżej, znajduje się on na poziomie podłogi i dlatego nie należy wybierać żadnej dodatkowej obróbki.

Z drugiej strony, szerokość może być dowolnie ustalana zgodnie z wymogami estetycznymi, a także kończyć się jako listwa widoczna z obu pomieszczeń, które drzwi ograniczają, lub kończyć się na środku drzwi, a więc widoczna tylko z jednej strony.

Zadbaj o dokładne zmierzenie wszystkich wymiarów swojego przyszłego progu, a następnie przekaż je do naszego sklepu internetowego, aby stworzyć progi i produkty dostosowane do Twoich potrzeb.

Zapisz się do newslettera

Natychmiast dla Ciebie 5% zniżki na pierwsze zamówienie 😉