support
Obsługa klienta (WhatsApp): +48 799 799 798 [email protected]
Język:
pl
Strefa Biznesowa
Jakie są wykończenia widocznej podłogi?

Przyjrzyjmy się razem procesom, które są zwykle stosowane w przypadku parapetów lub ogólnie niestandardowych produktów z kamienia naturalnego.

Możemy wybrać różne wykończenia w oparciu o materiały, w tym: błyszczący blat, polerowany blat, szczotkowany blat, piłowany/tarczowy blat, podpalany blat.

  • Polerowana powierzchnia, charakteryzująca się bardzo gładką, lustrzaną powierzchnią (na zdjęciu Biała Carrara z połyskiem).
risposta
  • Polerowana powierzchnia, charakteryzująca się bardzo gładką, ale matową powierzchnią (na zdjęciu Polished Carrara White).
risposta
  • Powierzchnia szczotkowana, chociaż powierzchnia jest nierówna i nie jest całkowicie gładka, w dotyku pozostaje bardzo miękka i aksamitna (na zdjęciu Brushed Carrara White).
risposta
  • Płaszczyzna piły lub płaszczyzna tarczy, w którym to przypadku powierzchnia pozostaje raczej szorstka (na zdjęciu płaszczyzna tarczy White Carrara).
risposta
  • Podpalany blat, dostępny tylko dla niektórych granitów, powierzchnia tego blatu jest bardzo chropowata (na zdjęciu Flamed Grey Beola).
risposta

Wybór rodzaju wykończenia parapetu zależy zasadniczo od osobistych upodobań, ale dobrze jest powiedzieć, że szlifowane, polerowane lub szczotkowane powierzchnie są często używane do wnętrz, podczas gdy bardziej szorstkie wykończenia, takie jak piłowane lub płomieniowane, są bardziej odpowiednie na zewnątrz.

Marmur jest zazwyczaj wybierany jako polerowany lub szlifowany, ponieważ jego piękno jest podkreślane przez polerowanie a jeszcze bardziej przez polerowanie ponieważ zwiększa ono kontrasty obecnych żył.

Z drugiej strony, niektóre granity wyglądają bardzo dobrze na zewnątrz z bardziej szorstkimi wykończeniami, takimi jak przetarte lub szczotkowane.

Zapisz się do newslettera

Natychmiast dla Ciebie 5% zniżki na pierwsze zamówienie 😉